| anonim_4396 a întrebat:

Vizionarea unui anumit gen de film genereaza o anumita stare emotionala. Ati putea da exemple de stari emotionale traite si filmul/filmele(max 2) care le-a generat?
Va multumesc si va astept raspunsurile.

Răspuns Câştigător
| UnleashedPsycho a răspuns:

Îmi plac întrebările tale. Sunt challenging.
Perplexitate: Mysterious Skin, A Clockwork Orange
Furie: The Hunt, Full Metal Jacket
Frustrare: Scarface, One Flew Over the Cuckoo's Nest
Tristeţe: La vita e bella, Her
Satisfacţie: Singin' in the Rain, Breakfast at Tiffany's
Apatie: V for Vendetta, Donnie Darko, The Perks of Being a Wallflower

6 răspunsuri:
| Pricked a răspuns:

Stare de şoc, uimire- The Departed, Inception, Shutter Island (DiCaprio ăsta) Memento, Inside Man.
Stare de tristeţe- Hachiko: A Dog's Story.

| DanielVălean a răspuns:

Infiorat-The Ring, The Conjuring, The Wicked; Tristete- Titanic; Uimit- Fast and Furious 1/2/3/4/5.

| bubu19 a răspuns:

Am fost in starea de soc la filmul ''La madre'' si ''I am the legend'' si m-am amuzat la ''Frozen'' si ''Ace Age''

| Seepty a răspuns:

Speriat: One Call Missed, Hellraiser, Martyrs
Uimit: 12 Years a Slave, Gladiator, 300 Spartans.

| TOOL a răspuns:

La sfarsitul filmului Cernobyl Diares am ramas surprins de decizia doctorilor de a baga-o pe acea fata in camera unde erau zombalai I don't want to see.
La sfarsitul serialului Dexter mi-au dat lacrimile cand Dexter a aruncat-o pe Debra in ocean.
La sfarsitul filmului Crank am ramas socat de moartea protagonistului.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru TOOL):

Dintre cele 3, doar primul film am vizionat. Intr-adevar, am ramas si eu surprinsa...