| anonim_4396 a întrebat:

Am achiziționat de vreo 2 săptămâni 2 broaște țestoase cu tâmple galbene îmi puteți spune cate ceva despre îngrijire despre ce au nevoie ce lampa au nevoie de cate ori trebuie hrănite, temperatura apei etc.am căutat pe Google dar nu am găsit prea multe informații.Si cea mai importantă întrebare cum pot afla dacă e mascul sau femela, pentru că prima oara am cumpărat una iar după am mai luat unul fiindca sunt animale sociabile iar persoana de la petshop mi-a spus că e mascul.Cand am ajuns acasă și i-am comparat am văzut că al doilea era mult mai mic.Si am citit pe Google că masculii sunt mai mici.Cum pot identifica mai exact prima țestoasă care e puțin mai mare și nu are culorile la fel de accentuate ca celălalt.Si vi se pare normal că mănâncă numai insecte și viermi pentru că nu prea mănâncă celelalte alimente din meniu.

2 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Cauta pe google ca nu e greu.

| Emokid9 a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Mai bine nu raspundeai eu am pus niste întrebări care nu le găsești în mod special pe Google la aceasta specie deci mai bine tăceai daca nu ști despre ce este vorba.