| adi4fotbal a întrebat:

Am un catel de 3 ani. De o zi nu mai mananca dar e vioi. De obicei este pofticios. Ce ar putea sa aiba? Latra,fuge...doar ca nu mananca de o zi.

9 răspunsuri:
| Cookie2275 a răspuns:

Si catelusa mea era la fel(vioaie si nu mânca)pana ce m-am dus la veterinar cu ea si am aflat ca are gatul inflamat.A facut un tratament de 3 zile in care a mancat numai mancare moale(pilaf, ciorba.)Ar fi bine sa te duci la veterinar sa vezi ce are.

| Alinna20 a răspuns:

Eu zic sa te duci la veterinar! pentru ca poate fi ceva grav sau doar ceva naiv dar se poate agrava si mai bine nu risca!

| Danut_Popa_1961 a răspuns:

De obicei cainii fac limbrici si atunci nu mananca, ori sunt agitati. Exista pastile pentru.caini si pisici, care se administreaza in functie de greutate.Incearca cu ele, oricum e recomandat sa i le administrezi periodic, dupa indicatiile din prospect.Veterinarii au onorarii cam mari si uneori ne prescriu medicamente inutile.Bafta!

| mat31new a răspuns:

O zi nu e mult, daca nu mananca o sapatmana atunci e grav. mai asteapta o zi sau doua poate isi revine.

| ir3al a răspuns:

laughingo fi indragostit!laughing

| adi4fotbal explică (pentru ir3al):

Nustiu daca e o gluma dar de vreo saptamana fuge la o catelusa din vecini...care nu mai e in "calduri".aia o fi problema? Ca tot vrea sa-l las afara sa se duca acolo big grin

| ir3al a răspuns (pentru adi4fotbal):

laughingnu trebuie sa stai in calea fericirii lor!laughing

| diabolykull a răspuns:

Asteapta,daca astepti de mai mult de o saptamana si nu a mancat nimic, e slabit, trebuie imediat sa te duci cu el la un medic veterinar.Iti va spune el mai precis ce are

| davidfbf a răspuns:

O fii dat de vreo fetita in calduriwinking