| alina1990 a întrebat:

Am un iepuras de angora si de 2 zile nu mai bea apa. stie cineva ce ar putea sa aiba? funda!

2 răspunsuri:
| PsihinG a răspuns:

Iepurii nu beau apa, ei isi iau necesarul de lichide din fructele si legumele care le mananca.
Nu-i da hrana foarte proaspata si uda pentru ca poate face diaree.

| alina1990 explică (pentru PsihinG):

Iepurii beau apa.te asigur eu.iar pe timp de varra beau de 4 ori mai mult decat in general.e foarte importanta apa in hidratarea lor.si mai stiu ca daca incep sa nu mai bea apa este vorba de o bola, dar in clazul lui nu cred ca este asa.pentru ca l-am mutat in alta camera si de cand l-am dus acolo nu mai bea apa. porcii de guineea si hamsterii isi iau apa din hrana.