| TheFlame a întrebat:

Am un papagal, care este singur de aproape 1 an, nu stiu cum dar s-a invatat sa muste, spuneti-mi cum sa fac ca sa nu mai muste. primul raspuns folositor primeste funditabig grin

4 răspunsuri:
| Roby67 a răspuns:

Trebuie sa te ocupi mai mult de el.

| Narfundo a răspuns:

Gandeste-te ca eu am avut papagalita, tot singura ...sti ca este mult mai greu cu femela.Tot asa ma musca rau de tot, pana m-a luat nervi pe ea, ma si i-am dat o bataie de numai era in stare sa ma mustetongue.Am lasat-o pe colivie sa isi revine.Pe urma o luam si o mangaiam usor ca sa o impac. De atunci a prins frica, nu mai avea talente, cum ma musca putin isi primea si ea partea{si-o primea bine}Si uite asa am reusit noi sa ne intelegemtongue.Acum nu o mai bat, stie ca eu sunt seful, chiar s-a invatat cu minetongue. Dar uneori mai pune ciocul asa pe deget cand o mai stresez ca si cum ar vrea sa ma muste ...sti? Trebuie sa stii ca isi primiste bucata laughing)).

| Cristi_3056 a răspuns:

Am si eu un papagal si stiu cum sa faci ca si al meu e singur de 1 an.
Fa asa:ii pui in scaun in fata oglinziii si pe el il pui pe sgaun (o sa creaza ca are o partenera (papagalitza) vorvesti cald cu el si il alinti (ex: puisor mic) uneori mama ii zice bolovanule... si te joci cu el incercand sa il drezezi laughing la mine a mers big grin

| xBiia a răspuns:

Pai ` scoate-l din colivie si da-i drumu prin casa sa zboare. Dar sa inchizi geamurile si usile `! Doar intr-o anumita camera.Sau daca nu Joaca-te cu el mai mult timp!