| Rebidulce123 a întrebat:

Am găsit un pui de vrabie! Lam salvat de la pisica mea! E mic cred ca are 2 săptămâni! Ne e rănit dar nu se misca des! Nu știu cum sa îl hrănesc, am înțeles ca se poate face cu seringa dar eu nu am una, și chiar dacă as avea nu știu cum sa o folosesc, nici mama mea nu știu cum și ce sa facă cu ea! Îmi puteți da câteva sfaturi?! Va rog cat mai repede!

Răspuns Câştigător
| Jo17 a răspuns:

....incearca sa ai grija de ea cat poti.

4 răspunsuri:
| Jo17 a răspuns:

Buna. si eu luna trecuta am gasit un pui de vrabie. Am vrut sa-l tin in casa, dar tata zicea ca o sa moara daca il tin si ca ar fi mai bine sa il las afara ca vine mama lui si il ia...

| Rebidulce123 explică (pentru Jo17):

Știu m-am gandit la asta! Dar nu știu une este cuibul sau măcar în ce zona este cuibul! Pana atunci ar trebui sa ii dau sa mănânce dar nici nu pot sa ii deschid ciodul! și nu știi ce sa întâmplat cu puiul acela de vrabie? și îmi poți spune cum îl ia mama lui? adică nu cred ca are cum

| Jo17 a răspuns (pentru Rebidulce123):

Eu i-am facut un cuib din fan si l-am pus in copac(cu puiul) si dupa cateva ore m-am dus sa il vad si nu mai era acolo.
Nu vreau sa crezi ca pe mine nu ma intereseaza animalele si ca l-am pus in copac numai ca sa scap de el. le iubesc si ma pregatesc sa fiu medic veterinar. Doar ca nu aveam ce face cu vrabiuta, si din cauza ca mi era frica sa nu moara in casa, am facut ce a zis tata.

| Rebidulce123 explică (pentru Jo17):

Te înțeleg! Probabil va muri vrabia mea dar mai bine asa decât în gura pisici mele