| SmileAndr33a a întrebat:

Am un pui de pisica si nu stiu ce nume sa-i dau, imi puteti da cateva idei de nume dragalase? Cel mai bun primeste funda!

Răspuns Câştigător
| RalluRal a răspuns:

Pai daca e baiat s-ar potrivi Tomi( Tomitza, Thomas) sau daca e fetita ii poti spune Moli. love struck

18 răspunsuri:
| SnowyLeopard a răspuns:

Mie imi plac, printre multe:
♥daca e fetita: Mimi, Lili, Mili, CeCe(ar veni pronuntat SiSi), Lucy, Kiki(ChiChi), Cindy, Tania, Cara, Cala, Roxana (sau Roxanne, Roxette) sau daca vrei ceva ca din desene: Marrie, Lady, Molly, Flower, Bamby, Belle(Bella), Misha, Serafinna, Kitty, Katty, Rilley, Corry, Kylie, Taylor, Ducchese(Ducesa).
♥Daca e baietel:
Buddy, Pufilici, Caramel, Fluffy, Rocky, Kyle, CoCo, DoDo, ToTo, Michelangelo, Berillious(Berlioz), Tollous(Tuluz), O'Malley, Miorlau, Shaksppear, Tigrisor\Tigru(daca e tigrat), Miorlau. Sper ca ti-am fost de folos. Sa-ti traiasca pisicuta\motanelul! :*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca astea : Mustacila : Iordache : Bitzu ( Bitzulica) Motzi : Pitipoancalaughing : Tutza : Pisa : Grizbo : Tina : Titza de la (fetita) : Pepsi : Pisulina Sper ca te-am ajutat! Nume si de fata si de baiat!big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

8o

| liliacALB a răspuns:

Numele unui animalut nu se da la intamplare, ci dupa circumstantele in care l-ai primit, dupa cum arata, comportament, etc. Uite un exemplu: Acum cativa ani am adoptat o pisicuta. Era seara tarziu. I-am dat lapte, dar speriata s-a retras dupa soba la caldura. Ne culcam noi si deodata o auzim cum incepe sa toarca. I-am dat numele Mersedita (scurt Merse) de la Mercedes, al carui motor diesel toarce de asemenea. Poate e amuzant, dar in acel moment era cel mai potrivit. Bafta!

| 21ndstillachild a răspuns:

Mytza

| Alexandra7201 a răspuns:

Pai : Tigga, Jojo, Sisi, Miti, laughing

| xForSmile a răspuns:

Daca e fata :
-Mitzi
-Kitty
-Tinna
-Luchy
-Sophi
-Bambi
Si daca e baiat :
-Dănila
-Tom/Tomică
-Tommy
-Mr Cat laughing
-Rufus
Sper ca te-am ajutat :* Mult succes cu pisoiasu/pisicuta :*:X

| BULANGIU96 a răspuns:

Wiskey?
Asa il cheama pe catelusul meu laughing

| MeeJenn a răspuns:

Toto, Pufy, Caty happy

| Sqk00 a răspuns:

Si eu am o pisica, este fata, si i-am dat numele Betty si o alint, betisor, betinos laughing).
Si pe aici pe la mine e o pisica, care este baiat si il cheama Giusepe.Depinde daca iti place numele asta de baiat, dar cel de fata, betty mi se pare destul de dragut thinking :*

| xelAlex a răspuns:

Misu, frumoasa, puffy, litzy, chitzy, pitzi, olis, clock, motanel, pissi, sissy... ceva cu tz in mijloc sau cu ss, is, oa..ca sa se auda

| AndreeaSakura a răspuns:

Tili-e numele meu preferat pentru pisici

| Max234 a răspuns:

Pisiwinking

| JesssieAl a răspuns:

Daca e fata: Inny, iar daca e baiat Rafy!

| GoGu1999 a răspuns:

Sacha (sasha) sache sachi sasa saharra sagar(inveamna minune in indiana) sake salem samir FUNDA?

| NECUNOSCUTU_2520 a răspuns:

Daca e fetita : sara

| princessonia a răspuns:

Negrisor(daca e negru)
albisor(daca e alb)
tomasica,
tomas,

tomy,
caty,
moty,
loly,
titi,
si eu am 2pui si o pisica
pisica-selina,
pui-negrisor,
pui-tomasica,
scces cu puiul de pisica.