| anonim_4396 a întrebat:

.deci am doi hamsteri si decurand le-am cumparat o litiera pentru hamsteri din ZooMania(ca la pisici numai ca este mult mai mica) si le-am pus-o in cusca dar in loc sa isi faca "treburile" nici nu o baga in seama si cateodata mai dorm in ea... puteti sa imi spuneti si mie cum sa ii invat sa isi faca "treburile" acolo? Nu vreau raspunsuri banale precum : "Ai innebunit nu exista asa ceva?" etc. vreau raspunsuri de la cei experimentati. Funda + vot (vot la fiecare raspuns folositor ). Multumesc.

Răspuns Câştigător
| cristina003174 a răspuns:

Fiind noua, ei nu sunt invatati cu ea.Am o sugestie, insa nu stiu daca o sa mearga, cand la strangi "nevoile", pune-le in acea litiera, iar de fiecare data cand vor incerca sa doarma in ea vor simti mirosul si poate cu timpul se vor invata si nu-si vor mai face "nevoile" in ea. si eu am avut doi hamsteri, si eu le-am cumparat o litiera, si eu am incercat aceasta metoda, dupa un timp femela a inceput sa-si faca "nevoile" in ea. Masculul nu s-a obisnuit cu litiera si de cele mai multe ori si-a facut "nevoile" langa ea.
In concluzie, daca se vor obisnui cu litiera depinde doar de ei.

1 răspuns:
| Andrut2a a răspuns (pentru cristina003174):

Mersi pentru raspunsul tau cristina003174 voi incerca metoda ta si daca va merge iti voi da tie fundita.