| Gabitzooo a întrebat:

deci era un truc de carti pecare l-a facut un prieten... Amesteca cartile si alegeam o carte, iar el fara sa se uite o ghicea din prima. cum este posibil x_x Cine poate sa imi explice, pentru ca nu vrea sa imi spuna!

10 răspunsuri:
| trolololo a răspuns:

laughing Depinde, ori forța cartea, adică te obliga într-un fel sa o alegi, ori e vrăjitor. Mai exact cum era trucul, ca sunt multe versiuni.

| herbals a răspuns:

Eu stiu unul asemanator dar e greu de explicat si mult de scrishappy

| sirim a răspuns:

El punea cartea in pachet iar le amesteca nu? daca e asa, atunci el nu amesteca acea catre, o evita.

| trolololo a răspuns (pentru herbals):

Eu știu un truc, nici nu trebuie sa ating pachetul, persoana în cauza amesteca cărțile, alege cartea, eu o ghicesc. Stand cu spatele.

| Smiley a răspuns:

Si eu stiu cum se face!laughing
Dupa ce te punea sa alegi cartea,iti spunea sa o pui inapoi in pachet! Apoi punea pachetul la spate,si,fara sa se uite la cartea ta,o lua, si o punea a doua sau a treia din pachetlaughing
Apoi, dupa ce lua pachetul de la spate, lua a doua sau a treia carte si aia era a talaughinglaughing
Asa a facut, nu?laughing

| herbals a răspuns (pentru trolololo):

Tine-o tot asa. Poate scoti o carte cu trucuriwinking. Hai bafta

| Lambeanu_Florin_1995 a răspuns:

Daca vrei sa ghicesti o carte faci in felul urmator:
1.Pui un prieten sau o prietena sa aleaga o carte
2.Sa ii zici sa o puna prima carte in partea de sus
3.Tu, te uiti la ultima carte.Asa sti ca aceea carte aleasa de prieten va fi inainte de cartea la care te-ai uitat tu, asta dupa ce le amesteci.
4. Apoi cauti in pachet
daca nu intelegi uitate la linkul asta
http://www.youtube.com/watch?v=3uscwxw2jhE
sper ca ti-am fost de ajutor

| gabrielpreda6 a răspuns:

Folositi un pachet normal de 52 de carti pentru acest numar. Inainte de a incepe aceasta scamatorie, uitati-va repede la ultima carte din pachet. Sa zicem, de exemplu, ca ultima carte este un as de inima neagra. Rasfirati cartile in evantai, apoi cereti unui spectator sa aleaga o carte. Lasati-l sa o scoata din pachet si sa o memoreze. Asezati pachetul cu fata in jos pe masa si cereti spectatorului sa isi aseze cartea aleasa deasupra si sa taie pachetul. Ridicati pachetul si cautati asul de inima neagra care era la inceput la fundul pachetului. Cartea ce se afla imediat in stanga lui va fi cartea pe care spectatorul a ales-o!

| Gabitzooo explică:

Deci pur si simplu imi arata pachetul il "rasfoieste" fara sa vada, spun Stop, iau o carte oarecare si mi-o spune direct. e foarte ciudat

| SkyLine444 a răspuns:

Nu stiu daca o sa te ajute dar uitete aici o explicatie facuta de un coleg de-al meu :D sper sa-ti fie de folos :D http://www.youtube.com/watch?v=2JiGRHm4slc&feature=plcp