| Biancabonef00 a întrebat:

Motanul meu se tot scarpina dupa ureche si nu are purici..are o rana imensa.ce a patit?

11 răspunsuri:
| horansgang a răspuns:

Intrebarea ta suna a ghicitoarelaughing.
du-o la un veterinar sa o vada, poate o fi intepat-o cine stie ce paianjan sau stiu eu... poate are vreo infectie.

| DonarisDona a răspuns:

Nu are purici dar poate l-a intepat ceva pe afara si din cauza scarpinarii s-a produs acea rana.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hmm,pai sa ne gandim.Cred ca a iesit la o cafea cu vreo pisica la minijup si cu tate mari si a incasat-o de la barba-su.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Boala venerica

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Are o infectie, posibil l-a muscat o căpușă si de atita scarpinat a facut rană, sa scarpinat pina i a dat sîngele, i ti dai seama ce mîncărimi insuportabile o fii avut, si pe tine daca te ciupeste un tințar de degetul de la mînă sau de la picioare te scarpini pina la sange, du pisoiul la veterinar sa o consulte, este fată sau motănel, ce vârstă are pisicuța, ce rasă este? mersi.

| wanted20 a răspuns:

Probabil rana s-a facut din cauza scarpinatului. S-a zgariat in acel loc.

| Addict3d a răspuns:

Poarta zgarda?

| untu a răspuns:

Motanul tau are paraziti sub piele si in tot corpul! Mergi cu motanul tau la medicul veterinar si sa-si faca o injectie antiparazitara!

| LonelyLoner92 a răspuns:

Mergi cu el la veterinar.

| daniel33441 a răspuns (pentru untu):

"paraziti sub piele si in tot corpul" cu prostia asta de unde ai mai venit?

| daniel33441 a răspuns:

E greu de zis..sa nu fi facut raie.mare grija. daca e o capusa e si mai rau.ia o crema cu antibiotic de la farmacie sau o tetraciclina, fluocinolon vezi ca un simplu consult la veterinar nu e scump. poate fi si gratuit.