| anonim_4396 a întrebat:

happy

Prietena mea cea mai buna a fost la mine ieri pentru prima oara (mai fusese de 2 ori, dar m-am mutat in alta locuinta) si eu am un motan. Ea mereu cand il vedea il lua in brate, il strangea si ii tot spunea ce dragut e.Pe mine ma enerva ca el nici nu vroia sa stea la ea si il si chinuia.Eu am incercat sa-i explic sa-l mai lase in pace, dar ea nici nu asculta.Azi am vorbit la telefon si ma tot intreba ce mai face el si mi-a zis si sa-l scol din somn! Si eu nu stiu ce sa fac, ea nu a avut nicioadata un animal. Ea a avut doar pesti si cred ca pentru. ea este ceva minunat ca poate mangaia o pisica.Eu vreau sa mai vina pe la mine, dar iarasi o sa-mi chinuiasca pisica.sad

Ce as putea face si cum i-as putea explica sa nu il ia in brate mereu cand il vede?
Funda!big grin

Răspuns Câştigător
| Krista_2861 a răspuns:

O iei din mana ei o inchizi in baie o dai la cineva cand vine,, sau ii spui las-o dracu pisicaangry straight face
n-am
idei

funda

10 răspunsuri:
| Andreea_6206 a răspuns:

Zi-i ca nu e bine pentru el. Si daca chiar ii este drag de motan o sa inteleaga, si o sa-l lase in pace.winking

| lizy12iul a răspuns:

Pe ocolite: zii ca are purici. daca zice ca n-are nimic zii ca lasa par si poti murii.sau sa pui motanul in alta camera cand vine. si direct: ii zici ca nu iti place sa iti atinga altcineva animalul sa til lase in pacetongue

| madalin_7682 a răspuns:

O minti ca are o boala pisica astfel nu o sa mai puna mana pe ea funa!:d

| Lilia_1576 a răspuns:

Nu vad nimic rau ca ia pisica in brate, de obicei ele iubesc mangaiate. nu fi rai las-o sa se joace :O nu cred ca asa tare il strnge incat sa-i faca ceva rautonguelove struck

| Valisha18 a răspuns:

Ii spui ca pisicilor le place sa fie mangaiate, dar nu imbratisate. Ii arati locul unde ii place motanelului tau sa fie mangaiat, si-i spui ca el nu este obisnuit cu ea, asa ca ar fi mai indicat sa nu-l ia in brate deoarece il deranjeaza. Motanul o sa ajunga sa o urasca daca face asa si se va ascunde cand ea va veni, deci e mai bine sa fie blanda pentru a-i castiga increderea.

| Kitty3 a răspuns:

Inceraca sa-i explici ca tie nu-ti place ce-i face si crezi ca nici el nu se simte prea confortabil. DACA continua spune-i ca nu vrei sa mai fi prietena ei daca continua. Sigur nu va mai face asa/!

| shadybaby a răspuns:

Si eu am fost in situatia in care esti tu... insa eu i-am zis la prietena respectiva in fata, nu`s genu sa o iau pe ocolite. Spune`i ca motanul nu s`a simtit bine dupa ce a fost tachinata, asa ca nu are ce cauta in bratele ei, si punct. Daca ti`e prietena intelege.

| Purple_4057 a răspuns:

La motan nu-i place sa fie strans si sa-l sufoce cineva!laughing Trebuie sa-i explici prietenei tale ca nu face bine.cand procedeaza asa! Ii spui frumos sa-l lase in pace pentru ca nu-i face bine! Poate sa-l mangaie frumos din cand in cand.da nu sa fie ca magnetul!laughing Explica-i tu cum sti mai bine! Bafta!

| wildpepsii a răspuns:

Pai ele in loc sa te mai certi asa cu mine mai bine imi dai pisica acum astept funda!

| wildpepsii a răspuns (pentru lizy12iul):

Pai de fiecare data cand merg la ea caut motanul mai intai laughing))))))))