| Teooooo12435 a întrebat:

Buna,sambata seara m-am jucat cu motanul meu iar in cinci minutel l am gasit mort, nici pana in ziua de azi nu stiu de ce a muri, deci era cuminte torcea se juca iar dupa cateva minute il gasesc mort
Cel mai ciudat e ca si catelusa mea e bolnava noi inițial am crezut ca au fost otraviti dar nu avem cum sa ne dam seama catelusa pare a fi mancat ceva expirat
Noi am fost in vacanta am plecat luni si am venit joi am lasat mancare la verisoara tatalui meu care sta gard in gard cu noi.totul bine si frumos motanul era acasa era bine iar dupa doua zile adica sambata seara il gasesc mort,veterinarul a zis ca sar pute sa fi fost lovit de masina si sa aiba leziuni interne,dar na acum nu se vedea chiar nimic pe cor nici macar la nas putin sange?
Nu mai stiu ce sa cred era atat de fericit motanul chiar nu pot sa cred ca a murit,daca chiar a fost lavit de masina banuim pe sotul verisoarei tatalui meu,foarte foarte ciudat este ca inainte sa il gasesc pe motanul meu mort imi spusese copilu lui:
Pisicii tai nu sunt cuminti vin numai la noi!
D
Adevarat se mai duc la ei dar ce pot eu sa le fac?
Sunt pisici normal ca umbla
Toata viața au fost niste nenorociti au doua catele carein fiecare seara latra si urla, ar avea unde sa le inchida dar nu ii intereseaza de noi.
Voi ce credeti putea fi otravit motanul si catelusa de cand am fost noi plecati si de abia acum sa se fi facut efectul, iar motanul sa fi murit pentru ca era un puiuț de 7
luni oar catelusa sa fi avut imunitate mai mare sau cineva a aruncat in curte o otrava foarte puternica?
Sau a fost lovit de masina si sa tarat pana in curte, acum nu il acus pe sotul verisoarei noastre ca na s-ar putea sa fi iesit el din curte si sa il fi lovit masina dar macar se auze ceva o bubuitura cev?
P.S catelusa e mai bine dar isi face nevoile cu sange si domnul doctor a zis ca e bine ca asa se curata!
De ce a trebuit sa moara un motan asa frumos ca el? era alb cu urechile si coada in dunci portocali iar ochii era albastri ca cerul! ce dor imi este de el!

Răspuns Câştigător
| Deny_Denis_2001 a răspuns:

Imi pare rau pentru pierderea ta
Da exista otrava,chiar si pentru noi,care iti ard Plamani,si organele interne in cateva secunde, Cum ar fi Clor-ul
Probabil a consumat ceva ce i-a distrus organele interne

Incearca sa-ti acompaniezi dorul de pisic, cu un alt pisic, sau caine, dar ai grija de ei!

Succes!
Condolante Pisiculu-i Tau

5 răspunsuri:
| Deny_Denis_2001 a răspuns:

Salut,in legatura cu Intrebarea, nu poate fi explicat concret ce s-a intamplat
Dar dupa mine ar fi 4 modalitati
1.Erau prea batrani...(putin probabil)
2.Au fost otraviti
3.Au Fost Batuti
4.Au Luat Boli, au mancat ceva ce continea toxine periculoase.

| Teooooo12435 explică (pentru Deny_Denis_2001):

Pai pisicul sambata a macat pui si noi am mancat si nu era stricat, expirat etc.
Iar cdaca era batut se vedeau urme pe corp
Dar oare exista otrava asa puternica in cat sa il omoara in cateva minute?
Sau a fost data otrava acum cateva zile si acum a facut efectul?

| Teooooo12435 explică (pentru Deny_Denis_2001):

Si nu era batran era pui avea 7 luni

| Teooooo12435 explică (pentru Deny_Denis_2001):

Imi este tare dor de el!
Era foarte cuminte!

| Teooooo12435 explică (pentru Deny_Denis_2001):

Multumesc!
Daca l ai fi vazut era asa frumos chiar daca era mort
A murit cu ochisorii deschisi
Saracul in ce chinuri o fi murit!
Merge din minut in minut in locul unde a fost ingropat si plang, ii pun flori si mancare lui preferata
Imi e dor de el, as vrea sa se intoarca!