| oceanfreshair a întrebat:

Sunt disperattaaa am nevoie de ajutorul vostru..deci perusa mea a facut acum ceva timp a 4a serie de oua si acum mai are doar un ou din 3 pentru ca lea mancat pe celelalte doua.Dar nu asta e problema,nu mai are deloc pene langa fund si in fata, mai jos de gusa putin.Ce credeti ca ar putea fi? va rog mult sa ma ajutati!

5 răspunsuri:
| klau95 a răspuns:

Poi i-o fi cazut penele de la stres asta in cazu care o ti in galagie.duo intr-un loc cat mai linistit.
a doua cauza este ca e posibil sa se fi ranit asa si al meu l-am calcat din gresealasad dar foarte putin l-am atins tot la fundlaughing si i-a cam cazut pene.dar sia revenit rapid.
Faza cu ouole.e posibil si la mediu care e sa fie tot prea stresata si sa nu-i mai pese ori ca nu-i cuibu bun, ori ca e cusca prea mica.Iti recomand sa-i mai dai si drumu prin casa sau pe balcon sa se mai relaxeze si vor intra ei.
Si du-te la veterinar ca degaba iti dam sfaturii ca nu il putem vindeca din pacate.happy Succes! daca mai ai probleme lasa-mi id-u de mess.

| oceanfreshair explică (pentru klau95):

OK...ms de sfaturi:Xsi tura trecuta tot asa iau cazut penele dar doar de la fund atatlaughinglaughing acum am observat ca si pe burta iau cazut si mam cam speriat big grin

Răspuns utilizator avertizat
| Ioanadulcik a răspuns:

Nu are calciu trebuie sa o dauci la veterinarwinking el o sa ai dea caliu

| laalaal a răspuns:

Nu stiu sigur dar ar trebui sa o duci la veterinar.Sa nu pateasca ceva.