| oceanfreshair a întrebat:

Sunt disperattaaa am nevoie de ajutorul vostru..deci perusa mea a facut acum ceva timp a 4a serie de oua si acum mai are doar un ou din 3 pentru ca lea mancat pe celelalte doua.Dar nu asta e problema,nu mai are deloc pene langa fund si in fata, mai jos de gusa putin.Ce credeti ca ar putea fi? va rog mult sa ma ajutati!

5 răspunsuri:
| laalaal a răspuns:

Nu stiu sigur dar ar trebui sa o duci la veterinar.Sa nu pateasca ceva.

Răspuns utilizator avertizat
| Ioanadulcik a răspuns:

Nu are calciu trebuie sa o dauci la veterinarwinking el o sa ai dea caliu

| klau95 a răspuns:

Poi i-o fi cazut penele de la stres asta in cazu care o ti in galagie.duo intr-un loc cat mai linistit.
a doua cauza este ca e posibil sa se fi ranit asa si al meu l-am calcat din gresealasad dar foarte putin l-am atins tot la fundlaughing si i-a cam cazut pene.dar sia revenit rapid.
Faza cu ouole.e posibil si la mediu care e sa fie tot prea stresata si sa nu-i mai pese ori ca nu-i cuibu bun, ori ca e cusca prea mica.Iti recomand sa-i mai dai si drumu prin casa sau pe balcon sa se mai relaxeze si vor intra ei.
Si du-te la veterinar ca degaba iti dam sfaturii ca nu il putem vindeca din pacate.happy Succes! daca mai ai probleme lasa-mi id-u de mess.

| oceanfreshair explică (pentru klau95):

OK...ms de sfaturi:Xsi tura trecuta tot asa iau cazut penele dar doar de la fund atatlaughinglaughing acum am observat ca si pe burta iau cazut si mam cam speriat big grin