| Blossomis a întrebat:

Buna tou.Am 15 ani si am dat la un liceu cu profil de tehnician veterinar.As vrea sa stiu cand voi termina liceul si daca voi face si facultatea, cam ce suma de bani pot lua?
Este o meserie bine platita?

6 răspunsuri:
| lcmbobovl a răspuns:

Daca vei fi angajata, vei lua undeva la 1200 ron salariul in mana(maxim) + ciubucuri. Daca iti faci cabinetul tau atunci situatia se schimba.

| Andrei07565486 a răspuns:

Acum depinde si de locul de munca unde il gasesti, sunt o gramada de absolventi de facultate care lucreaza pe un salariu minim pe economie, daca vei gasi un job in exterior, vei avea sansa sa ei un salariu de 2000-6000 E/luna. dar acum depinde si de norocul tau

| GeorgescuRocsana a răspuns:

Acum depinde de cat de bun medic vei fi. Daca vei vrea sa-ti deschizi un cabinet sau daca vrei sa lucrezi pentru patron... Oricum se castiga binisor.
Mult succes in ceea ce vrei sa faci!

| Cookie2275 a răspuns:

Nu conteaza cat de bine platita este ci sa iti placa ceea ce vrei sa faci.P.S.:si eu vreau sa ma fac medic veterinarbig grin.

Răspuns utilizator avertizat
| T7uk a răspuns:

Salariu de bugetar ca si un medic obisnuit