| MadMoan a întrebat:

ajutati-ma si pe mine de unde pot adop ta catelusi de rasa zicetim si mie un site sau daca aveti voi trimiteti un email la eddye_lovegirlls sau vb pe mess plss ajutati-ma.Va rog ajutati-ma...si daca aveti un site cv plss ziceti cum sa ii fac pe parinti sa ma lase cu un caine la apartament ajutor plssbig grin

Răspuns Câştigător
| ElectricChapel a răspuns:

Aoleu.numai de rasa vreti.Luati-va si voi un caine metis bichon de exemplu. Bunica-miu a avut un bichon metis cu maidanez, era atat de dulce, era maro, alb si cu putin crem mai inchis... zici ca era havanese...de unde sa-ti dea tie cineva bichon rasa pura cu pedigree pe gratis? sa fim seriosi acum.Azi am vazut in Tineretului, un metis de caniche pitic. Era atat de dulce. Am intrebat-o pe stapana sa daca e rasa pura si mi-a zis ca nu. L-a gasit la metrou, l-a dus la doctor si i-a zis ca metis caniche. Nu e neaparat nevoie sa-ti iei caine de rasa. Daca iubesti cainii iubesti toti cainii, nu doar jmekerii de rasa

5 răspunsuri:
| Yoyolovesblue a răspuns:

In loc sa adopti un catel de rasa ai putea sa salvezi un pui de pe strada sau unul pasnic din adaposturi fiindca stim cu totii prin ce trec majoritatea cainilor din ziua de azi in asa-zisele " locuri primitoare" unde ajung cainii fara stapan! Le poti spune parintilor tai acelasi lucru si poate vor fi mai ingaduitori... sper ca ti-am fost de folos!

| mariaadriana a răspuns:

De la stana! daca nu de pe strada. Sunt atatia maidanezi pe strazile Romaniei.

| MadMoan explică (pentru ElectricChapel):

Loool pai nu am zis neparat un bichon laughing)) ori ce caine dar sa fie macar de rasa...

| MadMoan explică (pentru ElectricChapel):

Auzi dar imi poti spune si mie de unde pot lua un bichon metis ca e asa draguttt de mor laughing))