| ta5232545 a întrebat:

Buna TPU As vrea sa mi-au un bichon frise cand voi merge la liceu, pentru ca acum parintii nu ma lasa sa-mi iau, dar nu stiu daca sa-mi iau fetita sau baietel. am vazut ca de obicei lumea isi ia fetite dar eu nu stiu. Au ambii acelasi comportament? Dati-mi va rog detalii. Funda

Răspuns Câştigător
| RedNose a răspuns:

Femelele sunt mai iubitoare, mai protective si nu mai ascultatoare, pe cand un mascul daca vede o femela te lasa in drum, face pipi la fiecare pom...dezavantajul la femele este ca in perioada de calduri murdaresc si nu cred ca o vei tine afara. Daca iti alegi femela sau mascul si il/o castrezi/sterilizezi nu vei avea probleme, vor avea cam acelasi comportament, dar eu, as alege tot femela.

p.s. sunt fatabig grin

2 răspunsuri:
| ta5232545 explică (pentru RedNose):

Multumesc de raspuns

| TrendyHedgehog a răspuns:

Majoritatea lumii isi ia femela? De ce? Femele au acea perioada cand sunt in calduri si trebuie sa ai grija sa nu murdareasca.Masculii sunt mult mai ok dupa parerea mea, mai ales daca ii castrezi o sa fie mai calmi.Dar ce am observat eu, masculii sunt putin mai scumpi decat femelele.