| anonim_4396 a întrebat:

Azi mi-am luat un perus (celalalt a murit) si nu vrea sa manance, sa bea...E extrem de bland, se lasa mangaiat si se suie pe deget laughing. Deci e foarte bland, dar problema e ca nu mananca si nu bea laughing)

Funda >:

5 răspunsuri:
| MrFilip a răspuns:

Poate nu stie sa manance si sa bea, depinde, si eu imi luasem unul si primele ore nu a mancat sau baut apa apoi s-a apucat, problema este, daca nu stie, ar trebui sa ii pisezi tu mancare si sa ii dai pe cioc. Sau ar putea fi bolnav, piseazai usturoi mic de tot si dai. O seara buna.

| Băă_Marian_1999 a răspuns:

Daca l-ai luat de curand nici nu o sa manance, pana nu se acomodeaza. Daca l-ai luat de la PetShop du-te si zile ce problema ai, ei o sa te ajute foarte mult. Dar mai intai lasa-l vreo zi doua.

| AtateaConditii a răspuns:

De ce a murit celalat? Din prima zi a murit? hmm cuidat, ai facut experimente pe el? Asa e in prima zi nu se atinge de mancare dar dupa aia o sa mance cand i se face foame, nu iti face griji. Si nu il atinge sau introdu mana in cusca lui timp de o saptamna sa se obisnuiasca. Daca il stresezi prea tare moare.

| MrFilip a răspuns (pentru AtateaConditii):

Cum sa nu? daca nu te "joci" cu el cum sa se obisnuiasca cu persoana?

| AtateaConditii a răspuns (pentru MrFilip):

Poi are ochi si te vede, e destul sa vorbesti cu el in prima saptamana si dupa aia sa bagi mana ca se sperie.