| Senso4 a întrebat:

Curând doresc să imi iau o nimfă. Mai am si alte animalute. Ador animalutele. Vreau sa stiu informatii despre ea inainte de a o cumpara. In afara ca trebuie sa ii cumpar jucarii, cusca, bete sa se urce pe ele, onglinzi etc... Asta stiu.

Ok... Deci am urmatoarele intrebari :

1. Nimfele trebuie sa le speli? Cu apa si sapun?

2. Trebuie sa le vacinez? Cum este la caței? In fiecare an..etc?

3. Cum o pot face sa vorbeasca?

4. Eu o voi lua de la un petshop. Mai exact Animax sau Zoomania, dar cred ca Animax. Depinde unde au.
Cum imi voi da seama cat de tanara sau batrana este, daca nu are inel la picior pe care sa scrie cand este nascuta, sau daca nu imi vor spune ei?
Eu am luat si hamsteri de la animax. Erau pui, dar nu mi-au spus exact cat au.
De aceea as vrea eu sa stiu cum imi dau seama.

4. Cum imi dau seama dacă este fata sau baiat? Asta daca nu imi vor spune cei de la petshop. (nu sunt chiar asa de amabili..chiar daca asta le este datoria. straight face)

Multumesc mult pentru toate raspunsurile!

7 răspunsuri:
| StefanChriss a răspuns:

Salut!
Am avut papagal perus, care e destul de asemanator cu nimfa. Nu l-am spalat niciodata, ei isi spala singuri penele. Cand il iei, iti vor spune ei sexul, daca vrei sa il stii. De asemenea poti gasi pe Youtube exact cum arata barbatul/femela. De vaccin, eu nu am facut niciodata si are deja vreo 10 ani, dar si legat de asta iti spun ei. Teoretic ar trebui sa primesti carnet de sanatate cu toate datele astea, la achizitionarea lui.

| zilog a răspuns:

Cu ce boli tropicale o iei la pachet
cine iti garanteaza desinfectarea si deparazitarea
oare viermii aia care manca ochii si inima
viermii aceia care cresc pe artere
cum ii combati?

| Ursati_Danu_1994 a răspuns:

So speli cu sapun laughing, daca o speli cu sapon apai bag-o si in Disinfectant.Nu intreba aici cauta pe gugl, daca ti-o iei si nustii nimic despre ea apai saraca pasare laughing

| Senso4 explică (pentru zilog):

Daca ar fi asa cum spui tu nu ar mai cumpara nimeni. Esti singurul care dezbati aceasta problema. Tu rapsunzi la multe intrebari si aberezi muuuult

| Senso4 explică (pentru Ursati_Danu_1994):

Saracul de tine ca nu prea ști sa citesti... Si maică-ta când te-a adus pe lume nu știa multe. Pentru că nici fisu nu știe. Pune mâna pe o carte să te mai deștepți la minte. Si poate gândești si tu mai logic. Eu nu am spus ca nu stiu nimic. Eu vreau anumite informatii. Mai exact cele pe care le-am scris. De aceea exista acest site, deșteptu lu' pește. Tu ce cauți aici dacă nu știi rostu acestui site? Du-te și culege căpșuni in Spania. Sunt foarte bune pentru memoria de jos

| Senso4 explică (pentru Ursati_Danu_1994):

Haolo, hunde hai hânvătat liba romanes breeee... Săpun, nu sapon,? deschide o carte de limba romanoooo, Esti praf breeee. Dezinfectant nu disinfectant!

Dezinfectează-ți creierul poate funcționeaza mai bine in urma deschiderii cărții de limba română. Dacă nu o sa ajungi să vinzi saponuri pe strada sa iti dea lumea de mila bani pe,, saponuri"

Si cred ca te plictisești grav de dai atatea raspunsuri aiurea. Daca nu stii nimic de pasari etc... De ce mai incurci lumea aiurea? Se vede cum scrii... Ca esti analfabet

| Ursati_Danu_1994 a răspuns (pentru Senso4):

Tu ai intrebat daca il speli cu sapun happy, sa le vacinezi, ce cu tine.De ce esti asa de agresiv, cauta pe google