| AlexandraGabriellaLova a întrebat:

Cusca papagalilor mei - mai exact perusilor - e ferita de curent de razele soarelui, dar unul sta foooooaarte ciufulit, ce sa ii fac? Sa il duc la veterinar?

Răspuns Câştigător
| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Perusii se curata des, dar de obicei raman ciufuliti inainte de a depune ou. Daca mananca e in regula.

13 răspunsuri:
| dana90 a răspuns:

Poate nu l-ai spalat de mult si e ciufulit cum se scarpina

| T7uk a răspuns:

Poate ii este lene. O pasare bolnava refuza sa manance asa ca daca mananca si se pigule n-are nimic.

Răspuns utilizator avertizat
| AlexandraGabriellaLova explică (pentru Danut_Popa_1961):

E baiat si mama a zis asa, ca e momentul imperecherii, ca se pupa mereu cu fetita, cusca nu e asa de mare ca sa le iau si un cuib crying

| AlexandraGabriellaLova explică (pentru ɮʀɨֆȶɛռǟ):

Bristi, imi pare sincer rau, dar in niciun caz nu a fost asa crying imi pare rau, nu pot da funda, dar stai ca mai pun o intrebare

Răspuns utilizator avertizat
| NoNameJunior a răspuns:

Bună!happy
faptul că este ferită de curent este destul de ok.dar încearcă să le duci cuşca undeva unde este mai multă lumină. stai calmă, nu îi va afecta cu nimic. spun din propria experienţă.
şi, peruşii se mai,, ciufulesc"câteodată din diferite motive. când le este somn, de exemplu.sau,când au penele ude şi încearcă să şi le usuce.
,, ca se pupa mereu cu fetita"-este normal pentru un,, cuplu".ei doi se iubesc şi de aceea se pupă. este ceva normal la papagali.
totuşi, ca să nu fie vreo problemă, fă o mică vizită şi la veterniar.ca totul să fie ok.
Baftă!

| AlexandraGabriellaLova explică (pentru NoNameJunior):

Din pacate a murit crying am fost la veterinar

| NoNameJunior a răspuns (pentru AlexandraGabriellaLova):

Ohhcrying
Îmi pare răusad