| anonimnr1 a întrebat:

Buna TPU nu stiu daca am bagat intrebarea la categoria buna dar suna cam asa:am 1 capra care acum va face a doua fatare dar nu stiu sigur ca este gestanta pentru ca nu are deloc burta mentionez ca are 3 luni si jumatate de cand a luat tap, dar in tzate are un clei lipicios. va rog sa-mi dati sfaturi ce sa cred ca este sau nu gestanta

4 răspunsuri:
| anonimnr1 explică (pentru Arthur):

Mersi de raspuns, u ai vreo capra? si mai am o intrebare: la cat timp de cand a ramas gestanta o capra, se observa burta (la cate luni)?

| Arthur a răspuns:

Ştiu de la bunici. Cred că de pe la două luni începe să se vadă. Dacă nu rămânea gestantă ar fi făcut scandal şi îţi dădeai seama de acest lucru.

| anonimnr1 explică (pentru Arthur):

Ea are un pic de burta dar foarte putin pe partea dreapta (cum te uiti din fata) dar dupa tap nu a mai umblat si are 4 luni de cand a luat tap deci ar trebui sa aiba ceva burta, dar uger de la cate luni face?