| AnnonnyMa a întrebat:

:*
Stie cineva cum se manifesta cancerul canin?
Cainelui meu i-a aparut o umflatura mare,ciudata,care are atarna si are o buba pe ea,ia aprut pe piept,i-am descriso veterinarului,si mi-a spus ca poate fi cancer canin sau vreo tumoare,luni ar trebui sa-l duc la medic, dar voi ce credeti, ma refer la cei care au avut astfel de probleme cu cateii. Funda+Vot:*:*:*

2 răspunsuri:
| Purec a răspuns:

De cand are aceasta problema? De cand a aparut umflatura? S-a dezvoltat / a crescut cu rapiditate? A fost msucat de un alt caine? a alergat vreo pisica? a fost intepat de ceva? Dupa descrierea ta ( destul de sumara) eu unul exclud cancerul. Da-mi mai multe detalii despre cum arata umfaltura, cand ai observat-o prima data si cum a evoluat. Dar repet, daca mananca ca de obicei, se jaoca, alearga si e l; a fel de vioi exclus sa aiba cancer

| AnnonnyMa explică (pentru Purec):

Mai am un caine rottwailer, si se cam bat ei, am observat umflatura vinerea aceasta si nu mi se pare ca ar fi crescut, adica mananca ca de obice, adica este normal.