| Andrei_Claudiu_1971 a întrebat:

Buna
TPU. Vreau sa imi iau pesti betta, si la pet shop ii tine in pahar.
Oare sunt in regula? Cand le schimb apa trenuie sa las jumatate? Cam cat
costa un betta? Ce plante le trebuie?
Dau funda celui care imi raspunde le toate intrebaril! Ajutati-ma va
rog! Multumesc.

3 răspunsuri:
| Andrei_Lucian_1975 a răspuns:

Pt. un punct de vanzare, este ok tinutul in pahar dar nu pentru. perioada indelungata! Acasa e cel mai benezic un bazin relativ mic10 litri> cu incalzitor si un mic filtru si neaparat tinut singur! Preturile pentru. amatori sunt undeva la 10 lei masculul si 4-7 lei femela.Nu cred ca vrei sa stii preturile pentru. profesionisti! Prefera cateva plante plutitoare!

| Andrei_Claudiu_1971 explică:

Trebuie sa pun sare in apa si daca da cata?

| Andrei_Lucian_1975 a răspuns (pentru Andrei_Claudiu_1971):

Adaugarea sarii in apa NU este pentru. incepatori. Ea se foloseste doar de cunoscatori pentru. prevenirea sau tratarea anumitor boli la pesti sau pentru. indepartarea unor paraziti! Clar nu trebui sa adaugi sare, dar sunt sigur ca tu ai sa adaugi....caci asa o sa auzi de la majoritatea!