| SelenM26 a întrebat:

Buna!
Voi ce mancare le dati perusilor?(mancare facuta acasa)
Multumesc!

6 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Ciorba, catofi prajiti, cate o friptura din cand in cand si o bere!

| untu a răspuns:

Sa dai o frunza de salata,seminte de canepa, seminte de mei rosu si de mei auriu,( sint preferintele perusilor),o feliuta de mar, fructe si legume proaspete: morcovi si ardei gras, frunze de salata verde,de laptuci, de spanac, bucatele de pere,de banane,pepene galben sau orice alt fruct care sa le placa, dar evitati fructele cu suc acidulat ca piersicile, avocado, deoarece pot provoca diaree de scurte durata, dar iti recomand sa citesti blogul: www.casacuperusi.wordpress.com/about-2/sfaturi-utile/hrana/

| untu a răspuns (pentru K0sti):

Nu este bun, se pot imbolnavi usor si mor repede1

| vivitheo a răspuns:

Poti sa le dai destul de multe:galbenus de ou fiert,salata verde,morcov,mar,in general fructe si legume,dar si verdeturi sunt bune, spanac, stevie, loboda, le poti da chiar si paine.
Orice le place le poti da (aproape orice).Eu le mai dau si biscuiti
Sper ca te-am ajutat!:*

| doesntmetter a răspuns:

Bună!

Eu obişnuiam să le dau, pe lângă calciu, nisip şi mei, morcov, biscuiţi, miez de pâine, gălbenuş de ou fiert şi le mai luam batoane de mei ce conţineau şi fructe.

Să ai grijă de ei!winking

| KinderBeeeib a răspuns:

Galbenus de ou fiert,coaja de ou,diferite legume si fructe, verdeturi si. uneori pufuleti fara sare, cel putin, Kiwi al meu adora pufuletii si odata la o luna ii mai dau jumatate de pufulete (in mod normal nu sunt chiar recomandati, dar ii adora.)