| LoryMe a întrebat:

Care este perioada de imperechere a perusilor si ce medii putem sa le cream pentru asta?

3 răspunsuri:
| klau95 a răspuns:

Poi trebuie un spatiu mai liber sa nu aiba galagie, adica sa nu fie stresatii. si ai mai putea sa ti usita deschisa sa mai iasa.Ideia ie ca in captivitate nu mai conteaza perioada si trebuie sa stea cel putin 2-5 luni impreuna ca sa se imperecheze.

| LoryMe explică (pentru klau95):

Multumesc. Dar noi trebuie sa le creem vre`un mediu...un cuib. ceva?

| deeea06 a răspuns:

Eu am 2 perusi, o femela si un mascul nu stiu perioada de imperechere dar stiu ca cuibul poti sa il cumperi si de la piata si de la veterinar sau poti sa il construiesti eu mi-l-am cumparat de la piata. Sper ca am putut sa te ajut!