| Anaaa5028 a întrebat:

Cateaua mea a fatat un pui acum 3 ore,puiul este bine dar pare ca mai are pui in burta dar nu mai intra in travaliu, e ceva normal sa dureze atat? E tarziu si nu stiu niciun veterinar pe care il pot contacta, nu stiu ce sa fac

2 răspunsuri:
| ioana748 a răspuns:

Uite,am gasit in articolul acesta ca pauza intre pui poate dura si 2-5 ore.
https://www.vet-shop.ro/......ei-blog-59

| Furnicuta000 a răspuns:

E foarte rar ca o catea sa fete 1 singur pui. Probabil vor urma si altii. Dar daca vezi ca trec mai multe ore si tot se chinuie, inseamna ca a facut complicatii si trebuie sa faci cumva sa o duci la veterinar pentru ca poate muri