| RotaruAngelo a întrebat:

Catelul meu bichon are picorul rupt sau luxat la gamba, cainele meu merge schiop un om i-a dat cu picorul si cred ca i la luxat sau rupt "NU AM BANI SA IL DUC LA VERINAR, FARA COMENTARI DESPRE VETERINAR!"
poate catelul sa isi revina asta este ziua 3 de cand este lovit cainele usor usor merge dar merge doar pe trei labe, labuta care o are rupta o pune unpic jos ca sa poata sa mearga ce Pot face acasa cu el sa isi revina!

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Sa-l tina cineva si tu s ate uiti cu atentie sa nu aiba vreun spin, cui sau tepusa intre degetele de la labuta, sau altceva.
Usor-usor sa-i palpezi si labuta sa vezi daca nu este zgariat sau fracturat, ca trebuie pus 2 atele de lemnisoare pe lateral si apoi bandajat.