| Pufi1999 a întrebat:

Ce se intampla daca nu ii iau papagalului nimfa pereche. Am citit ca poate innebuni si am vazut ca papagalita mea se comporta tot mai ciudat. Problema e ca as putea sa ii iau pereche aproape intr-o luna.

Răspuns Câştigător
| amyyk a răspuns:

Incearca sa ii pui o oglinda in colivie la varul meu a tinut si are un singur papagal de ceva timp

3 răspunsuri:
| MireeeLa a răspuns:

Trebuie sa se obisnuiasca asa au facut si papagali mei dar acum nu mai au nimic e problema de acomodare dar daca vezi ca nu se inteleg ii desparti ca sa nu se omoare reciproc.

| Pufi1999 explică (pentru MireeeLa):

Dar ce se intampla daca nu ii iau pereche repede? Inainte se juca cu noi si acum nu mai vrea sa o atingem.

| MireeeLa a răspuns:

Are ia o perioada mai "Nebuna" cum ar veni dar totusi e bbine sa ii iei pereche.