| iuonak93 a întrebat:

Cine imi spune si mie cum se face urmatoarele trucuri? : " 1.Alegi o carte, o bagi la mijloc amesteca pachetul si iti ghiceste cartea"
2. O moneda sau un alt obiect sub o batista sau hartie ridic batista/hartia/prosopul si dispare moneda.
3. Bani scosi de dupa ureche

3 răspunsuri:
| victorandrei a răspuns:

1. cand bagi cartea la mijloc degetul inelar se tine astfel incat sa nu se apropie cartea ta de cea de jos, amesteca fara sa deranjeze cartea respectiva
2 si 3 totul este sa "palmezi" bine moneda/banii incat sa nu se vada. Moneda nu o sa fie niciodata sub batista ci in mana iluzionistului, la fel si in cazul banilor

| iuonak93 explică (pentru victorandrei):

Nu merge

| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Incearca asta: scoti o carte din pachet si o arati celuilalt, spunandu-i s-o tina minte.Tu, neaparat, observi discret ce carte e ultima de jos.De exemplu sa fie As de rosu.Cartea pe care ai aratat-o o pui ultima, asa ca ea va veni sub asul de rosu.Numai tu o sa stii asta.Imediat dupa ce ai pus cartea sub asul rosu, fara sa privesti cartile, imparti pachetul in doua, le amesteci putin si le dai celuilalt sa le amestece si el putin.Intorci cartile cu fata in sus si le rasfoiesti. Cand apare asul rosu, cartea care a fost inaintea lui este cea pe care ai scos-o din pachet si ai aratat-o fara ca sa privesti la ea. Poate sa se interpuna alta carte intre cea cunoscuta de tine, in cazul acesta asul rosu si cealalta, de aceea cauta sa nu se amestece cartile prea mult, sau,, carte cu carte,,.In locul asului rosu poate fi orice carte.Arunci o privire rapida si o tii minte.