| anonim_4396 a întrebat:

Cum învăț câinele să facă afara? In cazul in care eu il scot afara si stam cu orele, dar cand ne intoarcem acasa se duce să facă la pled.

5 răspunsuri:
| morfeo a răspuns:

Cand il scoti pe unde va plimbati? Daca il duci in parcuri printre copaci sigur o sa faca

| Ioana1312321 a răspuns (pentru morfeo):

L-am dus.l-am lasat si in locurile unde fac alti câini si degeaba

| Ruxandraaaaaa a răspuns:

Buna! Crează-i o rutina. Dimineața îl scoți si stai pana face. După aceea iar seara. O sa se învețe usor usor

| Ioana1312321 a răspuns (pentru Ruxandraaaaaa):

Și dacă nu face? Am fost zile in care stateam cu orele afara, dar degeaba.Tot în casă făcea.

| GouDidodino a răspuns:

Ii poti arata tu cum sa faca, de exemplu te duci lângă un copac si faci pipi si îndemni câinele sa faca la fel. Dacă faci caca, e mai complicat, s-ar putea sa vrea sa ti-l mănânce si sa te linga la fund asa ca incearca sa te abtii de la caca si sa faci doar pipi