| Abdi213 a întrebat:

Cum sa-mi conving parintii ca pitbulli nu sunt doar caini de batai cum zice lumea.! As vrea sa-mi cumper unul si maica-mea zice "Nu ca astia sunt de batai si musca oamenii " Nu stiu de ce zice asa. Va rog ajutati-ma!

Răspuns Câştigător
| IsabelaIssa a răspuns:

Zice asta pentru ca asa a vazut la televizor. Animalul, indiferent de ce rasa este el, este asa cum il dresezi sa fie. Sunt destui dresati frumos, care dorm cu pisicutele alaturi. Problema ar fi...te simti in stare sa il dresezi cum trebuie, sau sa ii platesti lectiile de dresaj?

5 răspunsuri:
| Kamelyama a răspuns:

Pitbulli nu sunt asa. Daca vrei sa-i convingi trebuie sa le arati ori un clip amuzant cu pitbulli sau daca are vreun prieten un pitbull cuminte.

Eu am un pitbull tare prietenos.
Doar sa iubeasca stie. happy
Si nu e dresat, s-a dresat singur? sau cum?

| Abdi213 explică (pentru IsabelaIssa):

Mersi!

| IsabelaIssa a răspuns (pentru Abdi213):

Cu placere! happy

| DenissaRoxana a răspuns:

Sa stii ca sunt foarte rai. Pana acum ai mei au 'omorat' niste pereti, incaltaminte, covoare si reviste laughing.
Adevarul este ca sunt cei mai iubitori, inteligenti, protectori si loiali caini. Dar depinde si de stapan, daca stie sa se comporte, o sa aiba un caine exemplar.

| abcdefghijklmnnn a răspuns:

Un pitbull musca daca e legat, chinuit, sau daca nu il bagi in seama(mult). Daca il rasfeti(bine, nu exagerat) vei reusi sa-l faci cuminte si iubaret... Eu as alege alte rase in locul tau... Jack Russell Terrier, Golden, Labrador, Ciobanesc German (eu am o corcitura de Ciobanesc german si e ffff cuminte si draguta), pug, bulldog francez, bulldog englez, pomeranian sau boxer.
Dar daca tie iti place pitbullul mai mult... E parerea ta. :* laughing