| tonyc7 a întrebat:

Daca medicina veterinara spune ca herpesvirusul felin este o boala care nu se ia de la pisica la om, ci doar intre pisici, asta inseamna ca poti mangaia linistit pisica, chiar si dupa ce aceasta isi linge blana?
Deci credeti ca este o certitudine 100% asta?

4 răspunsuri:
| StoicAnalysis a răspuns:

Habar nu am. Ce stiu insa, e ca virusurile si bacteriile evolueaza in timp si sufera mutatii. Sunt virusuri ce inainte nu le puteai lua de la anumite animale, dar care in timp, au suferit mutatii, si acum pot migra si la oameni. Un exemplu bun este virusul CORONA care a facut ravagii.

| Miruna333 a răspuns:

Nu se transmite la oameni, mangaie linistit pisici

| tonyc7 explică (pentru Miruna333):

Ms pentru raspuns, dar nu stiu pe cine sa cred. Pe tine sau pe StoicAnalysis?

| Miruna333 a răspuns (pentru tonyc7):

Crede stiinta, nu unele teorii