| unicorn09 a întrebat:

De ce unii oamenii prefera cainii decat pisicilie? Deoarece eu am o pisica si face unele lucruri pe care un caine nu le poate face?
Funda
P.S. nu vreau sa-mi ziceti raspunsuri gen:"de unde sa stiu eu" sau jigniri daca nu stiti sa rasp nu rasp.happy

Răspuns Câştigător
| iiGeorgii a răspuns:

Ideea e ca o pisica te vede ca pe familia sa, dar un caine ca pe un stapan. Eu una consider ca ambele isi iubesc "stapanii" dar eu prefer pisicile. Funda?

7 răspunsuri:
| Deliazxcvbnm a răspuns:

Sunt mult mai devotati mai jucausi, ii poti smotociiiii love struck dupa parerea mea fac mai multe lucruri decat pisicile. ele mi se par putin cam fitoase. Acum depinde de preferinte, unora le plac mai mult catelusii altora mai mult pisicutele love struck toate animalele sunt frumoase si diferite, avand un stil unic, un fel aparte!

| mona01 a răspuns:

Eu cred ca oamenii prefera de obicei cainii pentru ca se zice ca cainele e ''cel mai bun prieten al omului'' si considera ca sunt mult mai inteligenti decat o pisica pentru ca pot face multe trucuri gen aport. Si cred ca si fiindca invata poate mai repede ca o pisica. Nu stiu sincer. Asta a fost simpla mea parere nu stiu cum e fiindca inca nu am nici unul dintre aceste 2 animale mununate dar mi'as dori tare mult. Dar in schimb am 2 pestisori pe care'i iubesc foarte mult :X Funda? happy

| unicorn09 explică (pentru Deliazxcvbnm):

Ce frumos ai raspuns! merci

| alinutaalinuta1999 a răspuns:

Pai cainii raspund la comenzi,(daca iai invatat) ceea ce pisicile invara in 5 ani fata de un caine intr-un an. Poodle si inca un caine (ca de exemplu) retin 1000 de cuvinte pe tot parcursul vietii, ceea ce pisicile nu pot...decat 300-500(dar nu le invata amandoi doar alea de baza iar restul le baga in seama sa vada ce spunem sau etc te-ai prins).Un caine poate ajuta parsoanele cu dizabilitati(adica in carucior, cu membre amputate nu toate, etc.), nu lasa asa de mult par ca unele pisici dar cainii unii au doua straturi de blana de aceea lasa par, daca ca de exemplu nu ar avea nu ar lasa par iar oamenii aia care spun ca cainii cu par cret sau lung spun ca lasa par defapr nu lasa ci unii oameni care sau plans de asta:1. nu lau vazut niciodatra2. oamenii care nu au avut grija de el si nu au timp pentru el au spus asta3.ori si-au dat cu mpresia crede-ma.O alta pb la unii oameni care isi lasa animalele de mici sa faca ce vor sa se creada sefu` "haitei" va avea probleme mari deoarece daca cainele crede ca e sef crede ca poate face orice si distrug lucruri cand sunt singuri sau etc,. iar oamenii se plang de ei de-si e vina lor!)...(sa nu faci asa cu pisica sau no lasa sa se plimbe noaptea prin casa pune-o intr-o cusca de dormit sau de transport cu ceva moale in ea---- daca o so inveti nestingherita prin casa o sa faca la fel si daca o vei invata se va duce singura si daca ai invatat-o la cutie de acum esti "boier" ( Bine n-am nimic cu pisicile dar asta e parerea mea fata de intreberea ta) happy imi dai fundita?

| Nayuky a răspuns:

Pai acum depinde, fiecare are preferintele lui. Pisicile sunt dragute dar nu stiu cat te poti juca cu ele cand sunt mari..si se mai urca pe masa. lasa par..cam asta ar fi.dar si pisicile sunt dragute^.^^.^ acum depinde fiecare ce prefera.O seara frumoasa^.^^.^

| Anonim187 a răspuns:

Ce face o pisica in + fata de un caine? hai sa gandim logic
poate sa doarma mai mult sau sa se catere peste tot... in rest sunt praf

| Sup3rN0va a răspuns:

Stiu doar ca pisicile sunt mai inteligente chiar daca nu dau dovadabig grin
EU prefer pisica.