| vrabiuta a întrebat:

Dragi cititori am o mare problema am o pisica birmaneza care de cateva saptamani ise tot umfla burta, medicul veterinar a zis ca burta e plina de lichid si ca trebuie sa ii scot lichidul dar acum nu am posibilitatea de a face asa ceva este vorba de un tratament scump si nu am acum posibilitatea.Sanantatea ei e din ce in ce mai subreda iar in 4 zile s-ar putea sa moara as vrea sa ma ajutati daca stiti vreun cabinet sau vreun medic sau aveti o cunostinta medic care sa ma poata ajuta eu peste o saptamana o sa am posibilitatea sa platesc si triplu dar pisica nu rezista pana atunci.Va rog ajutati-ma

15 răspunsuri:
| Borntohelp a răspuns:

Deci asa ceva se poate intampla decat in Romania. banii sunt pusi inainte vietii?:/ Trebuie sa gasesti un veterinar la care sa poti platii dupa sau dac nu mprumutata-te de la niste prieteni, rude,...

| vrabiuta explică (pentru Borntohelp):

Nu am de la cine am intrebat daca cunoasteti pe cineva sa ma poata ajuta sunt in stare sa fac orice dar nu am acum posibilitate practic banii o sa ii am dupa 2 zile dupa ce ea nu va mai fii si nu ma mai ajuta de loc

| Borntohelp a răspuns (pentru vrabiuta):

Din ce oras esti? Asa tep utem ajuta sa gasesti pe cineva.

| vrabiuta explică (pentru Borntohelp):

Bucuresti

| vrabiuta explică (pentru Borntohelp):

Bucuresti

| Borntohelp a răspuns (pentru vrabiuta):

Perfect. chiar zilele aste am auzit de ambuvet pe la radio care e disponibila non-stop si ajuta in cazuri de urgenta ca al tau. http://www.ambuvet.ro/? gclid=CKLN-byUt8ICFYHLtAod6i0A_w

| vrabiuta explică (pentru Borntohelp):

Iti multumesc mult dar au zis ca nu ma pot ajuta mau trimis inalta parte sa incerc

| Borntohelp a răspuns (pentru vrabiuta):

Da-mi 10 minute sam ai fac ceva research si revin.

| neutrino a răspuns:

Vrabiuta, iata de ce nu trebuie sa-ti iei responsabilitatea unui animal de companie, daca nu esti capabila sa -i oferi sprijinul necesar. Din pacate nu exista medici veterinari care sa te ajute fara bani.

| Borntohelp a răspuns (pentru Borntohelp):

Da deci se pare ca din moment ce ei nu te pot ajuta, nu depinde de urgente.

| alessia5158 a răspuns (pentru Borntohelp):

I-ai dat o speranta desarta ---fata nu are banii necesari pentru plata interventiei medicale la un cabinet veterinar, daramite pentru plata unei ambulante veterinare!

| Borntohelp a răspuns (pentru alessia5158):

M-am gandit ca din moment ce e ambulanta actioneaza in cazuri de urgenta faras plata daca e nevoie! Da se pare ca nimic nu se face fara bani. :/

| alessia5158 a răspuns (pentru Borntohelp):

Numai in cazul oamenilor se aplica gratuitatea serviciilor de urgenta medicala, nu si in cazul animalelor.

| cristimihailov a răspuns:

Pana gasesti medicul veterinar, nu ii mai da lapte, da-i si tu niste mancare de pisica, nu o tine vegetariana.

Apoi cauta un medic veterinar in apropierea casei tale, nu de alta, dar sa nu stresezi pisica cu transportul prea mult.

| vrabiuta explică (pentru cristimihailov):

Pisica e invatata sa iasa in ham in apropiere nu am medici am scris sus daca cunoasteti vreun medic sa ma ajute si pe mine nu altceva va multumesc pentru sfaturi