| andrei699 a întrebat:

Este adevarat ca soparla cenusie (lacerta agilis) poate fi crescută intr-un acvariu cu viermi si greieri? Daca da, ce temperatura si ce dimensiune ar trebui in acvariu. DAU FUNDIȚĂ!

Răspuns Câştigător
| alex495 a răspuns:

Atunci logic ca poti tine o soparla intr-un acvariu, e un pet shop la mine in oras si au soparle in acvarii de sticla, ( e adevarat e amenajat cu un fel de crengute, pesteri, nisip etc). E adevarat la soparla ta probabil ii trebuie un mediu cu multa verdeata habar n am, du te la un pet shop si te ajuta acolo, ai nevoie de o lampa speciala sa lumineze acvariul. Pardon terariu*

2 răspunsuri:
| alex495 a răspuns:

Daca ai vrut sa spui impreuna cu viermi si greieri in acelasi acvariu nu cred ca e posibil, greierii si viermii fac parte din hrana de zi cu zi a soparlelor

| andrei699 explică (pentru alex495):

Vroiam sa spun hranite cu viermi si greieri.