| Abdi213 a întrebat:

Este frumos numele de tyson pentru un pitbull?
Si as vrea sa va mai intreb ceva, as vrea sa-i cumpar pedigree are 2 luni ce fel de pedigree trebuie?
HRANA!

Răspuns Câştigător
| Kriss96 a răspuns:

Pedigree este cea mai proasta mancare pentru caini. Putina documentatie pe internet daca ai fi facut nu mai puneai intrebarea asta. Tu de ce crezi ca e ieftina mancarea? Daca peste 5 ani vrei sa ajungi cu el pe perfuzie da-i pedigree. Si la cati caini am crescut si cate am auzit si vazut DA, stiu mai bine ca tine.
Am vazut ca cineva ti-a enumerat deja niste marci bune. Ai de unde alege. Ai mare grija cu alimentatia cainelui. Cainii sunt extrem de sensibili. Vei vedea cand o sa-l scoti afara si o sa manance o bucatica de ceva de pe jos ca asa fac ei cand sunt mici. O sa vezi atunci cum o sa vomite, cum o sa aiba diaree, o sa te speri si la cat de neglijenta esti tu sigur o sa ajungi la veterinar cu el (probabil mingii in intestin). Abia atunci o sa-ti dai seama cat de sensibili sunt si poate o sa te schimbi si o sa-l cresti cum trebuie.

2 răspunsuri:
| MrLucas a răspuns:

E ok numele, tie trebuie sa iti placa nu noua.Nu lua pedigree, pedigree sucks.Iti enumar eu cateva nume,vezi si tu in care te incadrezi.
Acana,Eukanuba, Orijen, Royal Canin, Bosch, Brit

| SDana a răspuns:

Hrana trebuie cumparata in functie de greutatea si statura fiecarui catel. Scrie pe fiecare ambalaj de mancare carei greutati ii este destinata, asa ca trebuie doar sa citesti.