| DaciaRomania a întrebat:

Eu nu înțeleg de ce unii pescari când se duc la pescuit eliberează toți peștii? Pai nu te duci sa pescuiești ca sa ai de mâncare?

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Pescarii sportivi elibereaza pestii care le sunt in plus de hrana.
Pescarii profesionisti traiesc din vanzarea pestilor prinse.

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Fiindca fac pescuit de placerea de a pescuii, nu ca sa-i manance.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pentru că aparent pescuitul e o plăcere

| DaciaRomania explică (pentru suntserios):

Pai aștept atât după un amărât de pește, și când îl prind sa ii dau drumul?

| IL0VEDINER0 a răspuns:

Nu.Merg la pescuit pentru a scapa de problemele din viata de zi cu zi, mergi sa te conectezi cu natura si sa scapi de stres.

| sweetys a răspuns:

Poti sa pescuiesti de placere. Poate omului nu ii place carnea de peste, dar se relaxeaza cat sta cu" batul "in mana pe marginea baltii.