| هوراس a întrebat:

Fender sau Ibanez pentru chestii gen Slipknot sau Metallica?

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ibanez. Suna mai "metalic", e mai pusa pe scandal. Fender e putin mai moale, desi sunt si acolo modele care ar putea duce niste duritati. Incearca insa sa iei un Ibanez care nu face parte din seria GIO. Sunt entry-level si sunt printre cele mai slabe de pe piata, de la doze pana la cheite. Le detectezi prin faptul ca orice GIO are in denumirea sa un G. De exemplu, Ibanez GRX70, Ibanez GR121 etc.

| هوراس explică (pentru anonim_4396):

și la fender?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fender este pentru rock clasic, blues jazz sau ceva soft. Daca vrei Metal incearca Epiphone, Jackson, Dean sau ibanez