| bomboana99 a întrebat:

Hei, as vrea si eu sa-mi iau un animal micut pufos dar fara [ pisici, caini, pasari, pesti ] ceva cu care as putea sa am joc sa fie usor de ingrijit si micut maxim un pumn de om happy.

Răspuns Câştigător
| 0marry0 a răspuns:

Hamster pitic. Nu creste mai mult de o palma si e incredibil de pufos =).
E cam 15-20 de lei in Mall.

12 răspunsuri:
| vladeueu_4450 a răspuns:

Un hamser sau o chinchila sau de ce nu o veverita sa stii ca se gasesc

| Cristinikaa a răspuns:

Ai putea sa-ti iei o chinchilla sunt foarte jucause si usor de ingrijit, si eu vreau sa-mi cumpar una pentru ca este jucausa funda? plz

| Alecsandraa97 a răspuns:

Un hamsterlove struck. Doar ca nu traieste asa de mult straight face doar 1 an si jumante cam asa. Oricum nu asta e importantbig grin Sper sa faci o alegere buna!

| EuSiCuMine a răspuns:

Un hamster e cel mai potrivit, nu face mizerie multa mananca seminte sau chestii asemanatoare deci nu te costa mult hrana, e fucaus foc si e o scumpete de animal cand are chef de joaca love struck si eu am unu love struck si nu mi-a facut niciodata probleme. Gasesti in mall la un pret bun, maxim 20-25 lei love struck

| Trinitygen a răspuns:

Porcusor de guinea sau hamster

| NothingImportant200 a răspuns:

Iepurasiiiiiiiiiiiii :O3

| Roberta_5503 a răspuns:

Hei iti recomand un pucelus de guinea. E foarte simplu de ingrijit, si in comparatie cu hamsterul, purcelusului chiar simte nev sa petreaca timp cu tine...hamsterul simte nev sa evadeze in schimb. Un purcelus poate sa fie o companie perfecta atunci cand te uiti la tv, cand citesti o carte... iubeste sa doarma in brate etc.
Este tot timpul atent la tine cand esti prin casa si chiar stie cand este chemat...ce as mai putea spune? Eu am doi :) Iti trimit un scurt video sa-i vezi :) http://www.youtube.com/user/emmabel20#p/a/u/2/5ZB7SbOTsRE

Răspuns utilizator avertizat
| SomebodyNamedAnna a răspuns:

Si un papagal mergebig grin doar ca va trebui sa stergi dupa ellaughing eu am nimfa si stiu ce fel face a meu.intr'adevar face mizerie dar sunt foarte dragalasi mai ales atunci cand se obisnuiesc cu tine, zboara pe capul tau sau pe mana mai tarziu, mananca din mana ta seminte si multe alte chestii. daca esti trist asa incepe sa cante cel putin asa e al meu. e curios si se joaca toata ziua, desi uneori il vezi ca leneveste. al meu a inceput sa zboare pe birou pentru ca a vazut oglinda acolo. daca il scapi in casa nu e problema, pana la urma trebuie sa se obisnuiasca si cu casa. in rest nu e nimic rau. il iei de mic [dar vezi sa fie pui ca asa daca il iei de batran...oh go on] si sa ai grija sa nu zboare pe geam. atata tot.
big grinbig grinbig grin

| SomebodyNamedAnna a răspuns:

Chiar daca e la "fara pisici caini pasari pesti" sper ca te'a ajutat...si sa vezi ca e dragalas papagalul.

| bomboana99 explică:

Am papagal laughing,

| bomboana99 explică (pentru SomebodyNamedAnna):

Si eu am avut 3 papagali, doar k unul a muritcrying ieri...si celalalt a zburat pe geam crying ier... deci au mai ramas doar 1