| TheOneGirl a întrebat:

am o purcelusa de guineea cumparata de la un petshop, are cam 2 luni si am gasit in blana ei niste cojite albe, ca matreata.Paraziti nu cred ca sunt, ca nu misca, dar are foarte multe.Vet de incredere nu prea am prin zona. Ce credeti ca ar putea fi?

Răspuns Câştigător
| Alinna20 a răspuns:

M... ar trebui sa o vada un veterinar!

6 răspunsuri:
| ir3al a răspuns:

Am avut si eu, iubesc animalele alea, dar mie nu mi-au facut probleme cu blanita. Sfat:Spalal

| TheOneGirl explică:

Nu cred ca e de spalat, ca e prea mica.Trebuie sa o vada un vet. dar cum nu se prea pricep la porcuti.

| adyta26 a răspuns:

Daca iti spun imi dai fundita?

| cosminBig a răspuns:

Se poarta ciudat? se scarpina cumva excesiv?

| TheOneGirl explică (pentru adyta26):

Depinde ce informatii imi dai.@cosminBig: nu se scarpina excesiv, 1-2 ori pe zi cred.

| Lola23 a răspuns:

Nu e cumva rumegus uscat care s-a uscat in blana? ...eu cred ca asta estewinking