| Alexandra12798356 a întrebat:

Ma gandeam ca poate ma ajutati voi sa-mi gasesc o ocupatie...ma cam plictisesc. Imi pace sa dorm, sa scriu, nu poezii sau povesti, sa scriu in general, sa transcriu lucruri. Imi plac jocurile de logica, manuale sau pe calculator, imi place sa descopar lucuri noi, despre oameni, calculatoare, animale. Imi plac MULT animalele si muzica...as putea trai doar cu ele, desi, ca veni vorba, sunt foarte mancacioasa, dar vreau sa slabesc. Tocmai asta este motivul pentru care vreau o ocupatie. Imi place sa dansez, sa citesc si designul. Dar din toate aceste ocupatii, vreau sa gasesc una in care sa excelez si sa o fac cu tragere de inima. Ajutati-ma, dati-mi sfaturi, iar eu, la randul meu va voi da fundita. Imi pare daincer rau daca am scris prea mult si v-am plictisit.

11 răspunsuri:
| Alinamark a răspuns:

Propunerea mea sa citesti si sa incerci metoda de citire rapida.
„Daca oamenii ar invata sa mearga si sa vorbeasca asa cum sunt invatati sa scrie si sa citeasca, toata lumea ar schiopata si s-ar balbai"– Mark Twain

| KodrutZ a răspuns:

Cu engleza cum stai?

| Alexandra12798356 explică (pentru KodrutZ):

Foarte bine...winking

| KodrutZ a răspuns (pentru Alexandra12798356):

Fa-ti cont pe elance, ia testul de Technical Writing si mai discutam dupa aia. (https://www.elance.com/s/kodrutz/) Ai publicat ceva in engleza pe undeva pe net? Ai participat vreodata la dezvoltarea unei comunitati online? Joci jocuri online/ce joci/ce ai jucat?

| Petreus_Aura_1975 a răspuns:

Eu zic sa iti faci un hobii cu animale o fundatie! online sau reala gen, Rai de animale, sau, Razele comapanionilor!

| Alexandra12798356 explică (pentru KodrutZ):

Am avut o scurta vreme un site despre poluare in intrega lume, dar nefiind vizulatizat de nimeni, l-am sters imediat...

| KodrutZ a răspuns (pentru Alexandra12798356):

Citi ani ai?

| Alexandra12798356 explică (pentru KodrutZ):

| KodrutZ a răspuns (pentru Alexandra12798356):

Nu stai prea mult online din ce vad, sau nu pe TPU. N-as putea zice ca e ceva rau. happy Cum stai cu engleza scrisa? Posibil sa am ceva pentru tine, dar depinde de mai multe chestii.

| OnuOnulică a răspuns:

Sau sa raspunzi la intrebarii pe TPU.
Sa incerci sa ajuti oamenii.
Dupa parerea mea ar fi un lucru frumos.
Pa!

| Alexandra12798356 explică (pentru KodrutZ):

Stau foarte bine la engleza in general...big grin. Nu prea am stat saptamana asta pe net, ppentru ca am fost cateva zile racita, am lipsit de la scoala si a trebuit sa recuperez, asa ca nu am avut timp...