| joaxenul a întrebat:

Hei TPU vreau sa imi iau un animal de companie dar nu stiu ce.Sa fie frumos usor de intretinut sa poata face pui laughing si sa poti sa iesi din cand in cand cu el pe afara sa poti face activitati placute cu el as vrea sa imi recomandati voi ceva...inafara de caine. FUNDA

Răspuns Câştigător
| AnimalLover02 a răspuns:

Eu zic sa-ti iei doi hamsteri(femela si mascul) pitici deoarece:
1.Sunt usor de intretinut
2.Sunt ieftini
3.Sunt super draguti
4.Sunt prietenosi
5.Nu iti dau batai de cap nici macar atunci cand se inmultesc happy

Cel mai bun aimal de companie ar fi un catel, de talie mica si de rasa(daca e scump poti pune la pusculita si in doua luni deja ti-l poti lua)

FUNDA? sper ca te-am ajutat, daca mai ai vreo intrebare, nu ezita!winking happy

8 răspunsuri:
| Correct a răspuns:

Dizolaur sau corcodil laughing

| Maria_Ana_1987_HNut a răspuns:

O pisicuta, poate un papagal care vorbeste. Acesta sta cu tine, puteti comunica, il poti invata sa spuna glume, sa iti aduca diferite lucruri, sa jucati carti etc.
Eu am un pagagal vorbitor si ies cu el si in parc aproape peste tot.

| joaxenul explică (pentru Correct):

Eu vorbeam serios

| Nikoo12 a răspuns:

Nu stiu cu ce animal ai putea face activitati in aer liber destul de placute in afara de un caine. Dar iti poti lua o pisica sau niste hamsteri. nu stiu.

| joaxenul explică (pentru AnimalLover02):

Cam ce rasa? am deja un spaniel tibetan dar daca ies cu el ceilalti zic ca e prea mic si rad de mine.

| AnimalLover02 a răspuns (pentru joaxenul):

Neata! Eu zic sa nu-i bagi in seama pe acei oameni care rad de tine! E animalul tau si il iubesti indiferent de foma! Rasele mele preferate sunt: bichon maltez(foate mic laughing ),spitz pomeranian,eu iubesc neconditionat animalele asa ca pe mine nu m-ar putea influenta prea tare ce spun ceilalti,e cainele meu si asta e! Eu ti-as recomanda un labrador deoarece e destul de mare si ceilalti nu au ce zice)

Sper ca ti-am fost de ajutor,daca mai ai vreo intrebare, nu ezita happy

P.S. Mult noroc in gasirea personalitatii tale, nu te mai lasa influentat de ce spun unii, e cainele tau! Daca as fi in locul tau, nu m-ar interesa de acei unii! Spun asta doar pentru ca nu mi se pare corect pentru catelul tau laughing

| joaxenul explică (pentru AnimalLover02):

Heii big grin. Nu ma intereseaza prea mult ce spun ceilalti eu sunt foarte atasat de catelul meu si niciodata ce au spus ceilalti nu m-a oprit in a face activitati cu el doar ca nu imi place sa vad toti prostii si toti invidiosii cum comenteaza pe seama catelului meu...Sa sti ca si eu ma gandeam tot la labradorwinking. Mersi.

| AnimalLover02 a răspuns (pentru joaxenul):

Cuplacere! Poti sa dai funda oricui eu doar vreau sa ajut! happy