| adriiana2000 a întrebat:

Heii TPU! Am un rottweiler, are 7 luni si este femela. Dar nu latra de loc. cand vede pe cineva se da pe langa picioarele lui, exact k o pisica.cum credeti ca as putea sa o fac sa fie mai `agresiva`laughing? funditzăă!:*

Răspuns Câştigător
| Pooc a răspuns:

Provoaco. Furai jucaria si mancarea si fa-o sa maraie... cand esti cu un pr spune-i cainului seea. arata-i un mascul dar cat de cat la departare, asa o sa inceapa sa rea sa mearga la el si poate o sa bata. prefa-te ca te bati cu cineva [ cand fac eu asta cainele meu bate si sare la mine ]. succes! daca nici asa nu merge du-o la un medic poate e muta Doamne Fereste!sad

6 răspunsuri:
| ItachiUchiha a răspuns:

Enerveaz-o atunci ea o sa se supere si o sa latre sau speri-o ea va incepe dupa aia sa latre.

| MCRgurl a răspuns:

Pfuuuuuuuu,greu daca zici ca asa face.incerca s-o enervezi rau de tot, sau daca nu vrei la urgente faci altceva laughingo duci la dresaj, o invata aia acolo sa se dea pe langa tine ca o pisica si pe langa cei care nu-i cunoaste sa-i muste.sau daca nu, uita-te la dresaje de caini pe net sau altundeva.

| Ionut_Teodorescu_1967 a răspuns:

Este inca pui, mai are timp.

| Inf3ction a răspuns:

Leag-o cu un lant si sa vezi cum sare pe strain il musca

| adriiana2000 explică (pentru Pooc):

Am incercat chestia cu furatul jucariei si incepe sa maraie! big grin mss mult!

| Shuka a răspuns:

@Pooc in viata mea n-am mai auzit de un "caine mut" laughing)) Daca asa este firea ei, poate nu e genul agresiv. daca tu ti-ai luat caine pentru bataie..ar trebui sa mai astepti ca sa mai creasca un pic si "sa-i mai dea si ei glasul". Succes!