| anonim_4396 a întrebat:

Hello! Imi doresc asa de mult un porcusor de guineea..mult mult mult mult de tot.Cum pot s-o conving pe mama? Am incercat toate, toate posibilitatile posibile.Dar tot nu merge.Am incercat sa fiu responsabila etc.Dar nu merge.Ea zice ca miroase etc.Cum as putea s-o conving? Ar fi o alegere buna avand in vedere ca mai am un caine? Daca da, atunci ajutati-ma.As vrea ca sa raspunda cei ce au/au avut porcusori de guineea sau sa-si dea cu parerea cei ce nu au avut. Daca am cateva graseli de gramatica, va rog sa ma scuzati.O zi buna!

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
6 răspunsuri:
| daηă a răspuns:

Ai cât mai multă grijă de câine pentru a-i demonstra că poți avea grijă de un animal. Și spune-i că asta te-ar face foarte fericită, că ai avea mare grijă de el, că ai petrece cât mai mult timp cu el și că vei fi responsabilă. Cu cât o sâcâi mai mult, cu atât ești mai aproape de a avea un porcușor de guineea. Succes!winking

| alinutzy19 a răspuns:

Hmm .....parintii mei au avut porcusori de guineea cand eram eu mica, si sa stii ca miros urat, musca si altele [acum depinde de fiecare]. Cand i-am propus mamei sa-mi cumpere hamster pitic a refuzat crezand ca o sa miroasa ca la porcusor, dar cand l-a vazut a acceptat. Eu iti sugerez sa iti iei un hamster pitic, sunt foarte dragalasi si micuti si nu miros asa de tare ca porcusorii si nu trebuie sa le schimbi asa de des cusca. Sper sa-ti fie de folos!

| CarlaHecox a răspuns:

Si eu imi doream until si stii cum am facut rost? Pe un caiet studentesc am notat absolut tot ce stiu despre porcusori, am facut desene si am Lipit poze, iar apoi i l-am aratat mamei si ghici ce:am primit porcusor big grin Daca nu stii asa multe despre ei, ia informatii de pe site-ul Gemon.Succes!

| MadalinG99 a răspuns:

Iei note mari la scoala o ajuti si daca nu tine plangi cel putin cand treci cu ea prin fata unui pet shop

| AllmaGirl a răspuns:

Porcusorii de Guineea NU miros, ei iau mirosul din mediu si daca cusca este curatata la timp nu este nici un miros, la mine in camera de ex miroase normal cu toate ca am 3 fete. E o mare responsabilitate sa aduci in casa un animal, orice animal ar fi el... Daca nu te va lasa cu unul cu 2 crezi? Eu eram in aceeasi situatie ca tine, aveam cateaua si voiam si porcusoare, cu promisiuni si rugaminti a mers, in plus, am luat cusca din banii mei.

| Dogyyy a răspuns (pentru Blossomis):

Acum nu mai vreau porcusor de guineea deoarece am vazut unul afara care se urina peste tot din secunda in secunda. Oricum multumesc pentru raspuns pentru ca nu am facut "greseala vietii mele".Si va multumesc tuturor pentru raspunsurile voastre.