| anonim_4396 a întrebat:

Help! Acum o saptamana am achizitionat un porcusor de guineea! L-am luat de la pet shop.Acum mi-a nascut! Mai erau inca 2 purcei de guineea acolo.Cred ca erau masculi.Eu am observat cand am ajuns acasa ca e.Mi-a nascut 2 purcelusi foarte frumosi :3.I-a spalat si dupa sa curatat si ea.E foarte grijulie! Prebloma mea este ca ea este dintr-o rasa cu parul lung si ceilalti erau cu parul scurt si stiu ca nu e bine sa se imperecheze genul acesta de rase.Este o problema mare? Vreau sa ii controlez ca sa stiu ce sex au.Cam in cat timp pot face asta? Imi este teama ca daca voi pune mana pe ei,pe urma ii va respinge mama lor asa cum se intampla la pisici. Daca sunt fata si baiat as vrea sa ii imperechez cand se vor face mai mari.Din nou, stiu ca nu e bine sa imperechezi purcelusii cu grad de rudenie.E adevarat? Ce ar mai trebui sa stiu despre ei? Stiu ca nu au voie femelel sa se imperecheze dupa varsta de un an.Au voie de la 6-7 luni pana la un an si dupa cand naste femele trebuie repete separat masculul.VA ROG AJUTATI-MA! Fix in momentul asta a pus mama mana pe unul din ei laughing) Are ceva?

3 răspunsuri:
| GeorgeAdrian a răspuns:

Aici este raspunsul la intrebarea ta: http://christmas.minecraftpromotions.com/gqAO9X

| AlexandraPreda a răspuns (pentru GeorgeAdrian):

Serios? Eu intreb ceva de porcusori de guineea si tu imi dai link-ul de la minecraft?

| Vi003 a răspuns:

Intreaba aici sau uita-te peste intrebari si raspunsuri, vei gasi multe lucruri interesante. Pisica mea e sanatoasa si datorita acestui site. Sa-ti traiasca porcusorii!;)
http://www.clubanimaledecompanie.ro/......ea-16.html