| chineze13 a întrebat:

Hey,tpu.am o intrebare.mi-am luat un porcusor de guineea,l-am adus acasa si l-am bagat in cusca si prima zi l-am lasat sa se obisnuiasca, dar roade gratiile de la cusca.ce as putea sa fac? nu se poate rani la dinti daca mai roade mult?

Răspuns Câştigător
| AnaMaryadragutaa a răspuns:

Daca il lasi asa nu se va opri veci crede-ma eu am avut 6 hamsteri si 3 porci de guineea sa zicem ca o metoda estea cea sa icerci atingandul pe botic ca un fel de,, bataie" dar asta in cele mai fericite cazuri nu va mai roade eu am reusit cu unul asa si altceva ar fi sa invasori chiar acolo jos la cusca cu banda de caeva ori bineinteles ocolind usa si cand vede ca nu mai pote renunta eu am reusit cu chestia asta la cativa dar cam greu si cea mai normala si sigura sa ii iei un acvariu cu capac din plastic sau sticla altceva nu cred ca ai putea afce sper ca te-am ajutat

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ba da. Leaga gratiile la o priza, porcusorul va inceta sa le roada. Si daca o va face, oricum va fi o singura data.

| chineze13 explică (pentru anonim_4396):

laughingapreciez sarcasmul

| LaughOutLoud a răspuns:

Nu ai putea sa ii iei un acvariu? Daca e luat de la petshop acolo ii tin intr-un fel de acvariu dar bineinteles fara apa.In orice caz la un moment dat se va opri sa roada gratiile.
Funda?

Răspuns utilizator avertizat