| fcs21 a întrebat:

Hey TPU... avem 2 perusi. ieri mi-a murit femela. si mascului nu prea e in apele lui adica inainte manca mult dar acum nu prea si canta foarte rar.Mentionez ca femela o avea de 7 anii iar masculu de 1 an.
Ce sa ii fac sa se simt mai bine?

Răspuns Câştigător
| Mmarryy a răspuns:

Buna. Si eu am doi perusi, de 10 ani. In septembrie papagalita a murit. Initial i-am cumparat o jucarie din plastic, stil perus. Apoi i-am luat papagalita, care avea deja 7 luni. Si se inteleg de minune happy
Sfatul meu este sa ii cumperi pereche astfel nu se va mai simti singur si sigur o sa isi revina.

4 răspunsuri:
| がさいゆの a răspuns:

Nu poti face nimic ori sufera de dragoste dar eu mai mult cred ca e pe moarte.Peste max o sptamana va muri si el...

| fcs21 explică (pentru がさいゆの):

Aolo nu mai spune asa ca nu are cum, e tanar

| fcs21 explică (pentru Mmarryy):

Asa am sa fac, promit ca in maxim 3 zile o sa aiba o noua prietena

| がさいゆの a răspuns (pentru fcs21):

Poate ca da poate ca nu sa stii ca acum circula un virus cam rau pentru papagali!