| Stefi06 a întrebat:

Imi puteti da si mie niste nume de papagali? Dau funda! :*love struck

Răspuns Câştigător
| Anaaa28 a răspuns:

masculi:Jako; Coco; Rikki; Chichi(Cici); Colin; Scrat; Gredi; Bozo; Budgie; Cuky; Bennu; Pepe; Paco si Carol
Pentru feminin: Bambi; Bibi; Candy; Chiri; Cimpi; Cora; Didi; Fifi; Ira; Jojo; Lola; Lupe; Maddy; Mara; Micky; Mika; Misha; Funda?

27 răspunsuri:
| DeeaDLove12 a răspuns:

Si eu am avut un papagal dar a muritsad i-am pus numele Paco din desenul acela cu fata si baiatu mexicani nu mai stiu cum se numea mnoo deci: Cici, Paqito, Coco, Roco...

| inconscient a răspuns (pentru DeeaDLove12):

Maya si Miguel...big grin Preferatele mele! big grin big grin big grin

| radugeorge25 a răspuns:

Coco si Tita ( de la fetita )

| FuNN a răspuns:

Coco

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Vezi aici o sumedenie,
http://www.tpu.ro/......dau-funda/
Te pup!

| Resurrection a răspuns:

Coco, miki, roko, cocolino, cioko, ricky, luca, vicky, toty, genni-gessi, bobby, zamo, paco, papi, kiki, roco.cora,cipy,didy,riri,polly,samanta,rossy,ben, astea mi-au venit in minte.

| inconscient a răspuns:

Cele de la raspunsul anterior, Cici, Lili. Cucu, In general sunt bune astea cu doua silabe!, Miki, Sasha, Cora, Cody, Maxi(stiu ca-s cam pentru caini dar se potrivesc si la papagalilaughing ) Mona, Luca, Lola, Maya, Ricki si cam atat...thinking kiss Funda?

| Dinamovistul101 a răspuns:

Am avut 3 papagali : Ricky, Roko si Rocky laughing daca iti place vreunu din numele astea nu ezita sa dai funda laughing

| JockerStoica a răspuns:

Pentru femele: Coco,Ema,Riki,Cleo,Bela,Tisha, Betty, Vera.
Pentru Masculi: Paco, Boss, Peri.
Salut.

| Stefi06 explică (pentru JockerStoica):

Hei.Imi place ideea cu "Boss" laughing Mersi

| JockerStoica a răspuns (pentru Stefi06):

Boss il chema si pe papagalul meu happy si imi place mult numele Boss.
Sper ca te-am ajutat.
Bafta!

| ღNuTzAღ a răspuns:

Pufix
mica
lori
rikki
kiss
cici
daisy
bella
bonnie
abby
sissy
cleo
zizi
ada
cream
leya

funda:X:X?

| GEEK a răspuns:

Piccy. big grin

| gocops a răspuns:

Qwerty

| IonutDX a răspuns:

Lucas, Blue, Basica
Maya

| TheoP a răspuns:

Cel mai simplu Coco sau Pufi (Pufi il chema pe papagalul meu)

| CoCoPitikA a răspuns:

Buna:* Femela: Peghi, Sisi, Merry, Chearlly, Selly, Meghy, Vorbareata laughing Corra. Tashalaughing Moata, Mily, SuZZy. Mascul : Coco, Simsonn, Beghy, armyn, adam laughing, Nero, Rocko :*, Billy, Cody Spenky, Ciufuliciilaughing Numai am nici o idee laughing) Succes scumpa mea:* Fundita?:* happy

| adrian972 a răspuns:

Coco, Paco, Rico, Cici, Roro, Rita, Piki, Riri...

| MiraBella252 a răspuns:

Rikky, Hugo, Hugolina, Paco, Pikko, Ciufulici, Zbarnaici [laughing]. Sau poti sa ii pui nume dupa ce culoare are. Gen : albastrica, alba, verzuia [laughing]. Sper sa iti fie de ajutorwinking

| loveeeyouu a răspuns:

Lulu, coco, cici, roki, toto sau toti, maneti etc. fundita?

| LuckyVictorious a răspuns:

Coco, Tuti, Paco, Lola, Lolo, Jako, Ciki, Cati, Otto, Bibbi, Brandy.

| Anett3 a răspuns:

Flimo,Apollo,Bonndy,Ciro

| Sophisticate a răspuns:

Pentru masculi:Jako; Coco; Rikki; Chichi(Cici); Colin; Scrat; Gredi; Bozo; Budgie; Cuky; Bennu; Pepe; Paco si Carol
Pentru feminin: Bambi; Bibi; Candy; Chiri; Cimpi; Cora; Didi; Fifi; Ira; Jojo; Lola; Lupe; Maddy; Mara; Micky; Mika; Misha; Polly; Riky; Rita; Suzi; Tita; Tweety; Zoe

| Ruxi1234 a răspuns:

Coco,Paco,Vera,Petty,Stela.Atat imi vine in minte. Sper ca te-am ajutat. Funda?waiting

| XCV a răspuns:

Mascul: Arik, Arwen, Calipso, Coco, Flin, Honey(miere-n engleza), Marco, Oscar, Otis. Astea cred eu ca s-ar potrivi cel mai bine. FUNDA?

| Comandolider4all a răspuns:

Coco este cel mai potrivit nume pentru un nume de papagal

| Hanako a răspuns:

Paco, Coco, Riki, Miki, Johanna( asa se numea papagalita mea big grin ) Jako, Cici, Rico, Vicky, Cipy, Didy, Riri, Ben, Lupe, Tweety, Zoe, Amy, Ryuk....si mai sunt altele, dar momentan nu mai am idee happy.