| Catacombe a întrebat:

va rog ajutati-ma. Am un catel de 4 luni [ eu l-am luat cand avea 1 luna ] si nu stiu cum sa-l invat sa faca la litiera [ ma rog, un loc din baie, nu chiar litiera de pisici ]. Eu stau la casa si el doarme noaptea pe tereasa din cauza mamei mele ca nu vrea miros de urina prin casa.
Cum sa-l nvat sa faca la litiera? Am incercat asa :
cand a facut l-am certat, l-am scos afara, i-am dat o palmuta peste fund, dar tot nu s-a invatat.
Stiti vreun mod de al dresa? Vreau sa dorma in casa, cu mine, si nu pot din cauza asta.
Cel mai bun raspuns funda!

Răspuns Câştigător
| Psh a răspuns:

Exista niste prosopele pe care le pui pe jos atunci cand catelul este mic, sunt special facute pentru a-l atrage in acel loc sa faca pisu, se gasesc in toate hipermarketurile. Eu asa l-am invatat

5 răspunsuri:
| persseuss a răspuns:

De obicei cainele nu face unde sta el.ca sa l inveti urmareste l o zi...si cand ii vine sa faca ia l in brate si du l unde vrei tu sa faca. tine l acolo pana isi face nevoile.repeta asta 2 3 zile si o sa invete.

| DenissaRoxana a răspuns:

Buna. Cainii nu fac la lotoera (sau intr-un alt obiect), pentru ca nu sunt pisici,
Ei trebuie sa ii scoti afara, 5-6 ori pe zi (cand sunt pui) si 3-4 ori (cand sunt adulti). Si o sa invete sa faca afara, doar atunci cand il scoti..si nu o sa mai faca in casa.

| Mayar a răspuns:

Il certi cand nu face acolo, il duci mereu acolo pentru a face, iar cand face ii dai orecompensa - gustarica, etc. Cand nu face acolo, il certi zdravan sa isi dea seama ca e ceva rau. Cand face ce trebuie, sa il rasplatesti pentru ca el sa stie ca a facut ceea ce trebuie.

| Catacombe explică (pentru Psh):

Cand ii vine sa faca, se duce automat in acel loc? Din prima?

| Psh a răspuns (pentru Catacombe):

Pe prosopelul acela? Nu chiar din prima, trebuie sa-l ghidezi mereu spre el, o sa se invete sigur, si i-l pui undeva unde stii ca se duce mai des sa faca pisu, locul care il atrage in privinta asta