| Cata674 a întrebat:

La pestii Betta Splenders apa de la robinet trebuie lasata la decantat?

Răspuns Câştigător
| Doctorfishadi a răspuns:

Hristos a inviat!
Orice apa care contine clor trebuie decantata inainte.Betta sunt pesti care vin din balti statatoare si ii place apa mai "invechita".La orice peste de acvariu se decanteaza apa inainte.
Nu numai ca, clorul poate sufoca pestele, va si distruge microorganismele din apa care controleaza valorile chimice ale apei prin activitatea lor biologica.
Te salut,
Adrian!

1 răspuns:
| Cata674 explică (pentru Doctorfishadi):

Adevarat ca a inviat! Multumesc.